Samuel

Samuel

Jmenuji se Samuel. Je mi 24 let, pocházím ze Slovenska a posledních pět let si užívám studentská léta na univerzitě v Brně. Ve volném čase aktivně sportuji a největší vášní je pro mě volejbal. Před 3 lety však mým životním plánům dal dočasně stopku nečekaně diagnostikovaný Hodgkinův lymfóm. Pro mě jako mladého a aktivně sportujícího člověka to byl velký šok, stejně tak jako pro mé okolí.

Zanedlouho tak začala moje největší životní zkouška a zápas v jednom, 6 měsíců náročné chemoterapie. V početné výhodě spolu s tímem nejlepších lékařů, sestřiček, rodiny a přátel se však nemoc brzy dala na ústup a svůj boj jsem úspešně zvládnul. Nebyl to boj lehký, ale s mou bojovnou povahou to prostě jinak nešlo, a i když jsem toho měl plné zuby, moje okolí mě vždy podrželo a dodalo mi sílu na další boj.

Ano, nemoc mi vzala část života, ale udělala ze mě taky silnějšího člověka než kdykoli předtím. Dnes můžu dělat vše, co předtím, s jednou výhodou, a to je, že do všeho se pouštím naplno a užívam si každého dne s přátely a rodinou, jak ve škole, tak i na hřišti nebo kdekoli se nacházím. A co mé další plány? Dokončit školu, najít si práci, věnovat se rodině, přátelům a hodně sportovat :).

 

3.8.2016

  
Magistrát města Brna
               Stavební firma LaVaRoss s.r.o.