Markéta

Markéta

Ahoj, jmenuji se Markéta a v roce 2006, v mých 17ti letech, v den kdy jsem měla mít svoji první hodinu tanečních, jsem zjistila, že mám na krku bouli. Ještě ten den jsem šla do Dětské nemocnice FN BRNO. Po několika vyšetřeních mi byla sdělena zpráva: podezření na Hodgkinův lymfom v oblasti krku a hrudníku. Hned jsem nastoupila na Kliniku dětské onkologie (KDO) v Brně. Po histologickém vyšetření byla tato diagnóza potvrzena. Sama jsem nechápala, co se děje. Měla jsem své plány a za týden jet do Anglie, ale přitom jsem již nemohla opustit nemocnici a čekalo mě období nejistoty, strachu a víry v uzdravení.

Čekaly na mě 3 bloky chemoterapie a následné ozařování. Na klinice jsem strávila půl roku. I když to bylo těžké období mého života, tak musím říci, že díky tomu dnes vím, že zdraví je to nejcennější, co člověk má, ačkoliv ne vždy si to každý uvědomí. Jsem vděčná celému kolektivu doktorů a sester na KDO za vrácení zpět do života, za podporu od své rodiny a mých kamarádů, kteří mi dodávali sílu, chuť bojovat a těšit se na každý nový den.

Dnes pracuji jako zdravotní laborantka a jsem vděčná za tuto zkoušku v životě, která mi změnila pohled na život a díky které jsem poznala spoustu úžasných lidí a moc za to děkuji.

Vím, že situace, ve které se nachází nemocný je velmi složitá a my nemocní vyléčení tuto zkušenost máme a tak, pokud bychom mohli být nápomocní, jsme tu pro vás.

 

8.1.2016

  
Magistrát města Brna
               Stavební firma LaVaRoss s.r.o.