Výsledky dotazníků o možnostech společného setkávání

Výsledky dotazníků o možnostech společného setkávání

Děkujeme za vyplněné dotazníky o možnostech setkávání, která by umožnila sdílet prožitky a zkušenosti z léčby a života po jejím ukončení!

Přišlo nám celkem 11 odpovědí. (Pokud někdo nestihl dotazník vyplnit a měl by o jeho vyplnění zájem, budeme rádi za váš názor. Dotazník je stále k dispozici zde: https://1url.cz/btyvH). Vašich odpovědí si moc vážíme a rádi bychom s Vámi posdíleli výsledky. Vaše názory byly různé - někdo o setkávání ve skupině zájem má, někdo ne. A co jsme se dozvěděli?

Část uvedla, že je pro ně snazší o svých pocitech mluvit s někým, kdo má podobnou zkušenost. Někteří z Vás psali, že by rádi přišli, ale nechtějí mluvit o sobě. Chceme Vás ujistit, že vždy můžete sdílet s ostatními, jen to, co si sami zvolíte a je v pořádku být potichu.

Jako obavy a překážky jste nejčastěji uváděli nedostatek času nebo vzdálenost. Co se týče času, tak chceme nabídnout možnost účastnit se setkání jen občas, klidně i jen jednou ročně, jak Vám to vyjde. Setkání zatím budou pouze v Brně, ale doufáme, že se časem inspirují i lidé v jiných krajích.
Zároveň jsme se dozvěděli, že byste se rádi setkávali v neformálním, útulném a domáckém prostředí, klidně i v přírodě. Někteří z vás si přejí, aby setkávání byli přítomni pouze lidé s podobnou zkušeností. S obojím souzníme. Máme aktuálně několik tipů na příjemná klidná místa v centru Brna.
Další lidé se ozvali s tím, že by se rádi potkali s vyléčenými, ale spíše v rámci akcí, výletů a zajímavých zážitků. Padl i nápad, že by to mohlo být pokaždé na jiném místě a organizace by se tak mohli ujímat různí lidé. Tento nápad se nám velmi líbí, i my ze Společně k úsměvu se moc rádi setkáme jen tak, aniž by bylo nutné mluvit o léčbě a jejich následcích. Pokud máněkdo chuť něco zrealizovat, napište nám a s radostí pomůže s propagací přes facebook a náš web!
Ozvali se nám také lidé, kteří nemají potřebu se skupin účastnit a o svých zkušenostech s onkologií mluvit. Toto rozhodnutí respektujeme. Každý prožívá věci spojené s léčbou jinak, takže vnímáme jako přirozené, že se k tomu někdo už vracet nechce.

Co z toho vyplývá? Začneme od podzimu! Vaše odpovědi nás utvrdily v tom, že má smysl otevřít pravidelná setkávání za účelem sdílení prožitků a zkušeností. Těšíme se na to, až vytvoříme bezpečné prostředí, ve kterém se budeme moci potkávat. Na setkáních budou přítomni psychologové, a to v roli facilitátorů - budeme myslet na vaše bezpečí a příjemné prostředí :). Přesný den a hodinu Vám ještě včas upřesníme, ale můžeme slíbit, že se bude jednat o všední dny v podvečer/večer. Navrhovaná frekvence setkávání je jednou až dvakrát měsíčně. Není však nutné být přítomen na všech setkáních, můžete chodit, jak Vám to vyjde.

 

26.6.2018

  
Magistrát města Brna
               Stavební firma LaVaRoss s.r.o.