Trénujte svůj mozek!

Trénujte svůj mozek!

Navázali jsme spolupráci s Mentem - organizací, která nabízí online hry pro trénink mozkových funkcí, a poskytla licence pro členy našeho spolku zdarma! Během léčby jsme nemohli být pořád v přemýšlecím režimu jako naši kamarádi ve škole, často nám dělalo problém si něco zapamatovat nebo se soustředit. Uvědomili jsme si, že je třeba ostatní trochu dohnat. A s Mentemem to jde zábavně!

Mentem nabízí 25 her zaměřených na trénink paměti, pozornosti, prostorové orientace, myšlení i představivosti. Můžete sledovat svůj pokrok a získat přehled o tom, v čem na sobě můžete ještě pracovat. Na stránkách je také spousta tipů jak jinak trénovat mozek a hromada odborných článků s užitečnými informacemi. Projekt Mentem se vytváří ve spolupráci se psychology, kterým na webu můžete položit otázky týkající se rozvoje mozkových funkcí v diskuzním fóru.

Mentem

Trénink mozkových funkcí se může hodit komukoliv, kdo má léčbu za sebou nebo jí zrovna prochází, a proto doufáme, že se nám brzy podaří rozšířit tato cvičení i mezi pacienty, kteří se aktuálně léčí na klinice dětské onkologie Brno.

Hry můžete hrát na počítači, tabletu nebo mobilu, potřebujete jen připojení k internetu. Informace o projektu budou mezi pacienty šířit i naši Moudří průvodci, kteří mohou vysvětlit, jak trénink funguje,
a zkusit si společně s pacienty některou z her zahrát.

Mentem nabízí své služby zdarma i jiným dobročinným organizacím nebo nemocnicím, neváhejte se jim tedy ozvat!

Zuzka s Luckou se už do tréninku pustily, přidejte se k nim! :) Je to jedinečná příležitost a hlavně příjemná a zároveň užitečná činnost. Nažhavme společně mozky!

Kdo má zájem o přístupové údaje, hlaste se na mentoring@spolecne-k- usmevu.cz

Více informací najdete na www.mentem.cz

 

2.5.2017