Pozvánka na školení Moudrého průvodce

Pozvánka na školení Moudrého průvodce

První červnový víkend proběhne další školení pro zájemce o dobrovolničení na oddělení dětské onkologie. Je určeno především pro ty, kteří v minulosti sami prošli léčbou a tuto zkušenost by rádi využili pro podporu aktuálně léčených.

Na školení si budeme povídat o tom, co může dobrovolník léčenému nabídnout a co naopak může léčený nabídnout dobrovolníkovi, jaké zásady dodržovat, aby naše přítomnost na oddělení byla užitečná, a jak zužitkovat vlastní zkušenost pro poskytnutí podpory druhému člověku. Prostor věnujeme také sdílení a učení se od sebe navzájem. Program nebude fyzicky náročný, ale některá témata mohou být těžká, je proto dobré s tím předem počítat. Školení je určeno osobám starším 16 let.

Účast je vhodná i pro ty, kteří si nejsou jistí, jestli se Moudrým průvodcem skutečně chtějí stát. Školení je tady od toho, abychom si ujasnili, co dobrovolnictví obnáší a jestli je to činnost, které se chcete věnovat. Účast na školení neznamená automatický vstup na oddělení, společně nejprve zvážíme, jestli byste se v roli mentora cítili dobře.

Pokud Vás nabídka zaujala, neváhejte do 30. 5. 2018 vyplnit online přihlášku. Přihlášení je závazné. Účast na školení je zdarma, účastníkům však nezajišťujeme ubytování a stravu.

Datum konání: 1. - 3. 6. 2018
Místo konání:   Výtvarná dílna Dětské nemocnice, Černopolní 9 Brno (pavilon H)
Čas konání:       pátek 1. 6. 17-19 h
                            sobota 2. 6. 9-18 h
                            neděle 3. 6. 9-12 h

Více o mentoring programu na http://www.spolecne-k-usmevu.cz/mentoring/.

Máte-li nějaké dotazy nebo Vás napadá téma, které by v programu školení nemělo chybět, neváhejte nám o tom napsat na email mentoring@spolecne-k-usmevu.cz.

Vážíme si toho, že chcete předávat svou zkušenost dále. Těšíme se na Vás!

 

29.4.2018

  
Magistrát města Brna
               Stavební firma LaVaRoss s.r.o.